Súhlasím

Táto stránka používa na poskytovanie služieb súbory cookies. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií

Agem.sk

Volať Agem

MANTA UV-C Sterilizačná lampa

Sterilizačná lampa MUV001 UV-C je zariadenie, ktoré okamžite dezinfikuje a sterilizuje 99% mikrobiologického znečistenia, ako sú vírusy a baktérie. V čase pandémie Covid-19 je UV-C Lampa jednoducho to čo potrebujete pre domácnosť, kanceláriu alebo iný priestor. UVC lampy sú určené na čistenie a sterilizáciu priestorov, miestností, predmetov každodenného použitia, kontaktných plôch. Napriek svojim kompaktným rozmerom má žiarivku s výkonom 38 wattov, vyžarujúcu UV-C svetlo s vlnovou dĺžkou 253,7 nanometrov. Vďaka tomu môžete dôkladne dezinfikovať miestnosť s rozlohou až 40 m2. (do diaľkového ovádanie ide 1x batéria A23, nie je v balení)

Ochranné a dezinfekčné prostriedky

Predaj produktu skončil

Príslušenstvo

Podobné produkty

Popis produktu

Dezinfikujte predmety, ktoré používate každý deň.

Nie sú to iba nábytok, podlahy a steny, ktoré obsahujú baktérie a vírusy. Tiež by mal byť systematicky sterilizovaný váš telefón, okuliare, hodinky, rúž, štetec na líčenie, šperky, kľúče od domu alebo auta alebo ochranná maska. Vďaka našej lampe môžete všetky tieto veci dezinfikovať. Lampa MUV001 je schopná "zabiť" až 99,9% mikroorganizmov a vírusov na objektoch vo vašom prostredí.

 

Uložte predmety (respirátor, kľúče, šperky alebo iné predmety každodenného použitia) do okolia lampy v miestnosti ktorú budete dezinfikovať a môžete začať. Rovnako môžete preventívne dezinfikovať pravidelne izby v byte alebo napr. nakúpený tovar z obchodu, pokiaľ nemáte dobrý pocit z bezpečnosti.

 

HLAVNÉ VYHODY

 

-         Rýchla a bezkontaktná dezinfekcia priestorov

-         Ničí všetky živé organizmy, mikroorganizmy, baktérie a vírusy

-         Dezinfekcia bez nutnosti využívania chemických látok

-         Okrem povrchov dezinfikuje vzduch aj kvapaliny

 

Plne automatické - úplne bezpečné.

Pretože UV-C žiarenie ničí všetky vírusy a baktérie, ale je škodlivé aj pre ľudí a zvieratá, vybavili sme našu UV-C lampu časovačom a diaľkovým ovládaním . Môžete nastaviť vhodný pracovný čas prístroja v závislosti od veľkosti miestnosti a pred rozsvietením lampy ho máte 10 sekúnd na to, aby ste ho opustili. Ďalej môžete lampu zapnúť alebo vypnúť a programovať jej prevádzkový čas pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Teraz sa môžete cítiť úplne v bezpečí.

 

Základné parametre

Výkon:         38W

Stupeň sterilizácie:   až 99%

Časovač:       15,30,60 min

UV-C svetlo:  vlnová dĺžka 253,7nm

Napájanie: 220 - 230 V; 50 - 60 Hz

Životnosť žiarovky: 5 000 - 8 000 hodín

Diaľkové ovládanie: Áno

Krycia plocha:         do 40 m2

Rozmery: 46 x 17 x 21 cm

 

Vplyv na živé organizmy

Ultrafialové žiarenie pôsobí na bunky mnohými mechanizmami. Ožiarenie ultrafialovými lúčmi vyvoláva inaktiváciu vnútrobunkových enzýmov, spomaľuje delenie buniek a navodzuje vznik mutácií. Niektoré živočíchy sú naň citlivejšie ako iné, napríklad pre niektoré (dážďovky - Lumbricidae) má až smrtelné účinky. Najcitlivejšie reagujúce stavebné látky živých organizmov na UV žiarenie sú nenasýtené organické zlúčeniny a z nich najviac tie, ktoré majú konjugované dvojné väzby. Sú to hlavne bielkoviny (v rámci nich zvlášť aminokyseliny tyrozín a tryptofán), nukleové kyseliny (predovšetkým ich dusíkaté bázy) a niektoré pigmenty. Nukleové kyseliny absorbujú UV žiarenie podstatne viac ako bielkoviny. Pretože prenikavosť UV žiarenia je pomerne malá, zasahuje len povrchové vrstvy ľudského organizmu a prejavuje sa na koži a oku.

 

Žiarenie UVC je škodlivé a má negatívny účinok na ľudský organizmus aj rastliny.

 

UV žiarenie a koža človeka

UV žiarenie je pre človeka potrebné kvôli syntéze vitamínu D. Na vytvorenie potrebného množstva postačuje niekoľko desiatok minút denne. Nadmerné vystavovanie kože vplyvom UVA a UVB žiarenia vedie k jej poškodeniu. UVA žiarenie zapríčiňuje starnutie kože a negatívne ovplyvňuje imunitný systém. Nadmerné vystavovanie kože UVB žiareniu (opaľovanie) vyvoláva spálenie kože (začervenanie). Pri intenzívnom a dlhodobom pôsobení môže viesť až k nádorom kože. Jedným zo spôsobov, ako ochrániť kožu pred negatívnym vplyvom UV žiarenia je používanie ochranných prípravkov pred slnečným žiarením.

 

POZOR!

Ultrafialové lúče zabíjajú všetky druhy zárodkov a vírusov, sú však tiež veľmi škodlivé pre pokožku a oči. Preto by ste nemali vystavovať seba a svoje domáce zvieratá ultrafialovým lúčom. Po začatí sterilizácie sa držte ďalej od dezinfikovaných oblastí. Najlepšie je opustiť sterilizovanú miestnosť. Za žiadnych okolností by ste sa nemali pozerať priamo na UV lampu, ktorá je zapnutá, bez špeciálnych okuliarov. Môže to poškodiť váš zrak.

Záruka 24 mesiacov

Recenzie a návody

Spýtajte sa obchodného zástupcu

Fabián Milan

Fabián Milan

Tel: +421 2 32132031
E-mail: Milan.Fabian@agem.sk

Našli ste u konkurencie nižšiu cenu?

Zašlite nám cenu konkurencie aj s odkazom a obratom Vás budeme kontaktovať s našou ponukou.

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Máte ďalšie otázky ohľadom tohto produktu?

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 
Hore